Vysílací studio: 546 606 606
Dopravní linka: 546 220 220
HARRY STYLES - As It Was
Playlist
HARRY STYLES
As It Was
Právě vysílá:
David Máčala
Rádio, které hraje...

Vyhrajte si lístky na Chinaski!

Jedna top kapel současnosti – skupina Chinaski - vydává 1. května  nové album Není nám do pláče! Hitrádio už před časem poslalo exkluzivně jako první rádio v zemi do světa jeho první nový a stejnojmenný singl, a teď pro vás má další dárek!

Máme pro vás 2 lístky na jeden z velkých podzimních koncertů turné k nové desce – a pozor, je to unikání příležitost kapelu vidět naživo! Jinak letos totiž vystupovat nebude… Mimochodem, už teď začínají předprodeje, takže si lístky už můžete koupit, nebo ještě lépe – vyhrát na Hitrádiu! Vaším úkolem je zachytit „dvojité Chinaski“ v našem vysílání. Jakmile zazní  dva hity od Chinaski po sobě, je to pro vás signál, abyste co nejrychleji volali do studia. Ten nejrychlejší automaticky vyhrává 2 lístky na koncert u nás v regionu.

Album Není nám do pláče dostal na starost opět producent Greg Haver, který stojí i za mimořádně úspěšnou poslední nahrávkou Chinaski Rockfield. Ta kapele přinesla tři velké rádiové hity a řadu ocenění, včetně Anděla za Skupinu roku. Muzikanti s Haverem už od loňského roku trávili čas nahráváním a skládáním v Austrálii (kde vznikla i skladba Není nám do pláče), londýnských Dean Street Studios nebo aktuálně na Novém Zélandě. „Našli jsme producenta, který má naši stoprocentní důvěru. Dřív jsme pořád seděli ve studiu a všichni do toho mluvili. Kdežto teď má Greg poslední slovo a zatím to funguje, “ doplňuje Malátný s tím, že tentokrát do týmu přibrali i dalšího producenta Stefana Skarbeka, za kterým se vydali na podzim nahrávat do kalifornské pouště.

Chinaski už v tichosti a anonymně na sklonku roku spustili web www.neninamdoplace.cz. Inspirovalo je k tomu pozitivní vyznění nových písniček na albu. „Všude kolem nás se to hemžilo negativními zprávami, ale my chtěli ukázat, že život není blbej, “ říká kytarista František Táborský. „Vyzvali jsme proto lidi, aby fotili nebo natáčeli svoje šťastné okamžiky a sdíleli je na webu s ostatními. Bez jakékoliv propagace a aniž bychom řekli, že za projektem stojíme, jsou už na stránkách stovky fotek kluků a holek, kterým není do pláče. Chceme v tom určitě pokračovat a pokusit se s našimi fanoušky vytvořit největší galerii fotek šťastných okamžiků, “ dodává.

Zatím poslední nahrávka Chinaski nazvaná Rockfield, která vyšla předloni, se záhy po vydání stala platinovou a nejprodávanější v České republice. Úspěšné byly i albové singly Víno, Každý ráno nebo Slovenský klín, které se staly dlouhodobě nejhranějšími písněmi českých rádií. Za album, které vyšlo i na vinylu, kapela získala tři nominace na Anděla a ze slavnostního ceremoniálu si odnesla sošku za Nejlepší skupinu. 

PLÁN TURNÉ

24.10. Ostrava | OSTRAVAR ARÉNA

26.10. Zlín | PSG aréna

28.10. Hradec Králové | FORTUNA aréna

7.11. Brno | DRFG aréna

9.11. Jihlava | Horácký zimní stadión

11.11. České Budějovice | Budvar aréna

14.11. Liberec | Home Credit Arena

16.11. Praha | O2 arena