Vysílací studio: 546 606 606
Dopravní linka: 546 220 220
POETIKA - Zkouším žít
Playlist
POETIKA
Zkouším žít
Právě vysílá:
David Máčala
Rádio, které hraje...

Vyhrajte kontrastní hračky, které budou bavit vaše nejmenší

logo

Nudí vaše děti okoukané a okousané hračky? Vyhrajte pro ně nové za 5.000 korun! V nejrychlejší soutěži v českém éteru - Rychlé pětce - hrajeme o vouchery na nákup kontrastních hraček od Černá na bílé

Jakmile uslyšíte mezi 6 a 9hod ranní výzvu, registrujte se do soutěže prostřednictvím SMS ve tvaru: Chci soutezit. SMS pošlete na číslo 777 937 777

Pokud vám Dominik s Kateřinou zavolají, jste ve hře.

Vaším úkolem bude odpovědět správně a bez zaváhání na 5 jednoduchých otázek. Rychlá pětka je nejrychlejší soutěží v českém éteru, takže na první odpověď budeme mít 5 vteřin, na každou další o vteřinu méně.

Pokud odpovíte správně na všechny otázky, výhra je vaše. Ve chvíli, kdy soutěžící odpoví špatně nebo překročí časový limit na odpověď, bereme do vysílání dalšího soutěžícího. Kdo správně odpoví na poslední pátou otázku, vyhrává.

Výhry:

Vouchery na nákup v e-shopu v celkové hodnotě 5.000 korun (2x 2.500 korun) 

Černá na bílé, to nejlepší pro rozvoj vašeho děťátka již od narození.

Zrak dítěte, když se narodí, je velmi nedokonalý. Není divu, koneckonců, dítě žilo 9 měsíců v útulném, ale temném břiše své maminky. Oči neměly žádný stimul, který by mohl pomoci při rozvoji jeho zraku. Proto, abychom pomohli dítěti co nejrychleji se zorientovat v našem světě, je tak důležité vytvořit vhodné podmínky pro jeho rychlý rozvoj. Při narození vidí dítě nejlépe do vzdálenosti 20 - 30 cm. Vidí třicetkrát méně než dospělí - zkuste co nejvíce přimhouřit oči. Nemůže rozlišovat mezi barvami, nevidí hloubku a nemůže vnímat pohybující se objekty.  

Je tedy jasné, že prvních šest měsíců života je při vývoji zraku velmi důležitých, takže musíte svému dítěti poskytnout vhodné vizuální podněty a pomoci mu rozvíjet tento důležitý smysl. Dítěti by měly být poskytovány podněty odpovídající jeho zraku a kognitivním schopnostem. Nejlepší způsob, jak toho dosáhnout, je poskytnout dítěti hračky navržené v barevných kombinacích, které napomohou rozvoji vizuální zralosti dítěte – tedy černá a bílá. Kontrastní hračky jsou pro dítě to nejlepší. V prvních zhruba třech měsících je nejlepší kombinace bílé a černé nebo červené. O něco později si dítě všimne zelené a žluté, ale pouze pokud se objeví v kontrastních kombinacích a objekty v těchto barvách jsou dostatečně velké. Hračky zpočátku zavěšujte nad dítě (kontrastní kolotoče, míčky, štěrchátka k zavěšení, apod.) nebo umisťujte z boku dítěte (kontrastní karty, knížky, leporela). Při pasení koníků jsou velmi podnětné kontrastní podložky, deky, kartičky atd. A abychom vám výběr vhodných hraček a pomůcek usnadnili, tak jsme tady my, Černá na bílé, značka, které dětem přináší to nejlepší k rozvoji již od prvních dní po narození. Kontrastní kartičky, závěsné hračky, štěrchátka, to vše pro rozvoj vašeho děťátka. 

Kompletní soutěžní pravidla najdete ZDE