Vysílací studio: 546 606 606
Dopravní linka: 546 220 220
CHARLI XCX - Boom Clap
Playlist
CHARLI XCX
Boom Clap
Právě vysílá:
David Máčala
Rádio, které hraje...

JELENI vydávají pokračování Magdalény

Fanoušci kapely Jelen se již 16. dubna dočkají třetí autorské desky. Nové album Věci a sny vrhá na tvorbu jedné z nejpopulárnějších českých skupin zcela nové světlo a kapela tím vstupuje do další etapy své hudební kariéry. Po první písni Jediný co chci, která se stala velkým hitem i u nás na Hitrádiu, je tu druhý song s hitovými ambicemi - píseň a videoklip Ještě jednu noc. Kapela Jelen pro své posluchače navíc připravila online koncert, který se uskuteční v neděli 11. dubna a bude jedinečnou příležitostí užít si nové písně i oblíbené hity naživo. 

Skladba Ještě jednu noc potvrzuje novou energii v jelením soundu. Pravděpodobně je nejvíce popovým songem z celého alba. Překvapivě navazuje obsahem textu na debut kapely - píseň Magdaléna. Tu frontman Jindra Polák napsal před 6 lety na základě útržků rozhovoru, který tenkrát vyslechl v tramvaji cestou do práce. Nový song s názvem Ještě jednu noc se stal volným pokračováním tohoto příběhu o nevěře. 

„Když kluci přišli s nápadem na tuhle písničku a já začal pracovat na textu, pořád se mi do vět, které ke mně přicházely, vkrádalo téma nevěry. Najednou mi došlo, že stejně jako my, i naše Magdaléna musela za těch pár let dospět. Posunula se v životě jinam a už to dávno není ta vyjukaná holka, se kterou okolnosti mávají, jak se jim zachce. Vyrostla v sebevědomou, krásnou, dospělou ženu a místo aby se nechala vláčet osudem, drží otěže pevně v rukách. Ve chvíli, když jsem si tuto souvislost představil text se psal prakticky sám," popisuje autor Jindra Polák. 

Vznikl pomyslný druhý díl. Do skladby se dostala nálada, která je pro písničky kapely Jelen na jednu stranu nová, na druhou až palčivě známá, nálada večera, který je dokonalý a jediné, co ho kazí je vědomí, že se z něj ráno budeme muset probudit. 

„Tuhle atmosféru se navíc skvěle podařilo zachytit Jonáši Červinkovi (alias LIPO), který se chopil režie videoklipu a s minimem výrazových prostředků natočil příběh, který mnozí z nás mohou znát, mnozí jej mohou odsuzovat, ale všichni se do něj dokážeme vžít a vcítit. Magdaléna vyrostla a je jí jedno, co si o ní myslíme. Zkuste s ní prožít Ještě jednu noc, my doufáme, že se vám bude líbit!” dodává Polák. 

Videoklip k písni Ještě jednu noc je už pátým v pořadí, na kterém Jonáš Červinka se skupinou Jelen spolupracoval. „Je ale pravda, že je to poprvé, kdy jsem jeho děj neumístil do přírody. Snažil jsem se zachytit energii písně i příběhu. Inspirací pro mě v tomto případě bylo město. A především žena. Ve své proměnlivosti. Žena věčně unikající, která umí měnit tváře, vysvětluje režisér, který do hlavních rolí obsadil mladé herce Karolínu Baranovou a Františka Maňáka. 

 

Možnost poslechnout si nové písně naživo budou mít fanoušci v neděli 11. dubna, kdy skupina Jelen od 19 hodin odehraje online koncert. V rámci vstupného bude možné získat i nové podepsané album a také si po koncertě užít online afterparty s celou kapelou.
„Nemůžeme se dočkat, až si po dlouhé době zase společně, celá kapela zahrajeme před publikem, alespoň takhle virtuálně a představíme lidem písničky z nové desky. Celá akce má navíc pro nás hlubší rozměr, protože velkou část ze vstupného chceme použít na podporu našeho kamaráda, zvukaře a bráchy ve zbrani Ondry Kyjonky, kterému v téhle složité době ještě navíc na hlídaném parkovišti vykradli dodávku s jeho zvukařským vybavením.“ říká Jindra Polák. 

Streamovat se bude z krásného prostředí Loftu Bubny, a kromě nového repertoáru uslyšíte i nejoblíbenější jelení hity, bez kterých by žádný jejich koncert nebyl kompletní. Poprvé se představí i nový člen kapely bubeník Vítek Polák a nebude chybět ani oblíbený ženský host, zpěvačka Kateřina Marie Tichá.