Vysílací studio: 546 606 606
Dopravní linka: 546 220 220
FAST BOY & TOPIC - Forget You
Playlist
FAST BOY & TOPIC
Forget You
Právě vysílá:
David Máčala
Rádio, které hraje...

Chinaski vydávají nový singl Mám chuť zlobit, v létě se chtějí s fanoušky na koncertech co nejvíc bavit

Kapela Chinaski do rádií nasazuje nový singl Mám chuť zlobit, píseň ze zatím poslední vydané desky Frihet, kterou před dvěma lety natočila v Norsku. O tom, že se z písně Mám chuť zlobit stane další singl rozhodlo to, jak ji fanoušci přijímají na koncertech.

“Píseň Mám chuť zlobit od loňska neodmyslitelně patří ke všem našim koncertním playlistům a lidi na ni reagují s podobnou energií, jako na naše největší hity. Proto jsme se rozhodli z ní udělat píseň letošního léta. I nás baví její energie a myšlenka, kterou jsme odrazili i v našem zatím asi nejodvážnějším klipu, který jsme kdy natočili. A věříme, že si fanoušci užijí jak klip, tak píseň v rádiích a hlavně živě na našich koncertech na festivalech, ” říká frontman Chinaski Michal Malátný.

Pro natočení klipu Chinaski oslovili režiséra Michala Skořepu, jehož pojetí klipů kapelu baví a výsledek potvrdil tuto volbu jako tu nejlepší možnou.

Nejnovější singl a jako bonus nejstarší píseň

Novou píseň doplňuje vydání prvního hudebního dárku, který kapela nadělila sobě i fanouškům k oslavám 30 let. Je jím znovu nahraná vůbec nejstarší píseň Punčocháče, která, stejně jako Mám chuť zlobit, nechybí na žádném koncertě. „Dospěli jsme a cítíme, že některé písně, které jsme v minulosti nahráli, bychom dneska zahráli jinak. Někdy jsou to písně, které neprávem zapadly a někdy takové, které si prostě zaslouží tu nejlepší současnou produkci a zvuk. Takových písní jsme vybrali deset, odjeli jsme je nahrát znovu do legendárního britského studia Rockfield a od teď celý rok budeme zveřejňovat jednu z písní každý měsíc, ” doplňuje Michal Malátný.

Zajímavostí je, že žádná z vybraných písní nikdy neměla klip. I to jsme se rozhodli změnit, a tak se fanoušci dočkají i deseti nových klipů. O ten první k písni Punčocháče se režisérsky postaral Jakub Kohák a v exkluzivní předpremiéře ho mohou vidět fanoušci na novém profilu Chinaski na platformě Herohero. Tam kapela přidává každý týden nový obsah ze zákulisí nebo zajímavé rozhovory, ve kterých se její členové poprvé představují jako moderátoři, kteří zpovídají zajímavé osobnosti české i světové hudební a kulturní scény.

✦ Profil Chinaski 30 na Herohero

„S Jakubem Kohákem v roli moderátora se Chinaski na koncertech potkávají často. Jsme rádi, že naše námluvy vyústily v natočení klipu k písni Punčocháče. Jakub přišel s perfektním námětem i hereckým obsazením, ” komentuje spolupráci manažer kapely Martin Pokorný. Hlavní role v klipu, jehož zápletkou je přepadení banky, obsadily herecké hvězdy Eva Holubová, Jaroslava Obermaierová a Lilian Malkina a režisér Jakub Kohák k tomu

dodává: „S chlapci z mnoha kapel domlouváme natáčení už léta. A popravdě, už jsem pomýšlel na videoklipový vejminek. Ovšem když jsem slyšel Punčocháče, změnil jsem názor a ještě jednou vzal kameru do rukou. Však Chinaski, kapela, u které platí staročeské pořekadlo: "Co píseň to hit – co hit to píseň!”, těm se nedá odolat!”

Slavit se bude dvakrát v O2 areně

Všechny nově nahrané staré písně pohromadě se objeví na speciálním albu, které si budou moct fanoušci poprvé pořídit na velkolepých koncertech kapely v pražské O2 areně. Staré hity v nových aranžích budou také součástí koncertů v největší české hale. Pro velký zájem tu Chinaski odehrají v prosinci hned dva koncerty.

„Koncerty v O2 areně budou zážitek. Už tím, že k výročí 30 let od vydání první desky zahrajeme prodloužený playlist symbolických 30 songů, které k naší kapele neodmyslitelně patří. Kromě největších hitů se určitě dostane se i na věci, které jsme na koncertech roky nezahráli a teď je čas je znovu připomenout, “ říká ke speciálním koncertům k oslavě 30 let Michal Malátný.

Chinaski zahrají v Praze 11. a 12. prosince. První koncert byl rychle vyprodaný, vstupenky na přidaný koncert jsou aktuálně k dostání v sítích Ticketportal a Ticketmaster.

✦ Vstupenky do O2 areny ZDE