Vysílací studio: 546 606 606
Dopravní linka: 546 220 220
YOLANDA BE COOL & DCUP - We No Speak Americano
Playlist
YOLANDA BE COOL & DCUP
We No Speak Americano
Právě vysílá:
Hitrádio City
Víkend na Hitrádiu City

VYKOUKNĚTE NA BRNĚNSKO!

VYKOUKNĚTE NA BRNĚNSKO!
Datum: 19. 6. 2020
Autor: Kateřina Freslová

Vykoukněte na Brněnsko. Je tu 15 zážitků, které byste měli s dětmi podniknout, než vám vyrostou

 gfb_banner_1920x1080px_2

15 míst, 15 výletů, 15 velkých dobrodružství "za městem", 15 zážitků, které by rodiče nabídnout svým dětem, než jim vyrostou. S touto nabídkou přichází pro letošní sezonu destinační společnost Brněnsko, která se snaží vytáhnout turisty do okolí Brna a jejím heslem je Go From Brno.

 "Málokdo vyráží spát pod širák takříkajíc na blind, chytit si s klukem či holkou rybu, zastřílet z luku nebo se vykoupat v řece. Nebo netuší, kam by se mohl za malým dobrodružstvím vydat a přitom být jen kousek od civilizace," vysvětluje Michal Burian, předseda Brněnsko, z.s.

 Společnost Brněnsko se proto domluvila s patnácti partnery napříč pěti oblastmi u Brna, aby rodičům byli s prožitím zážitků nápomocni. Některé je potřeba si dopředu rezervovat nebo alespoň si ověřit otevírací dobu, za jinými je možné vyrazit kterýkoliv den 24/7. Na rosickém zámku zažijete ve zdejším sklepení tmu tmoucí, na hradě v Dolních Kounicích lze rovnou přespat. Na piknik nebo přespávačku pod širákem je ideální zbýšovská cihelna, dřevo zajištěno místním vlastivědným spolkem. Začít s chytáním ryb můžete v nedvědickém pstruhařství a nejlepší říční koupačku najdete na splavu u Ivančic. Pomyslných 800 metrů pod zem se dostanete v oslavanském hornickém muzeu, nechte si poradit, kde si na Židlochovicku utrhnout meruňku přímo ze stromu... Na webu jsou tipy na podzimní pouštění draků i zimní bruslení.

 "Nejlepší zážitky čekají za humny a nestojí skoro nic. Možná si z nich odnesete pár škrábanců. Ale hlavně si odnesete intenzivní pocit štěstí a vaše děti na dobrodružství budou s láskou vzpomínat A až vyrostou, budou vědět, kde to mají ukázat zase svým dětem," tvrdí produktový manažer Pavel Pichler.

Svoje zážitky si mohou malí i velcí zaznamenávat do Objevitelského deníku, který si lze na stránkách stáhnout. Dobrodruzi mají šanci letos vyhrát hodnotné ceny, stačí z pěti výletů poslat fotografii nebo na Instagramu tagovat #GoFromBrno. U hradu Pernštejn a zámku Slavkov navíc na zájemce čekají speciální stopovací hry.

 

Brněnsko, prozkoumejte obří oblast

Destinační společnost Brněnsko (GoFromBrno) necílí jen na rodiny s dětmi, z nabídky výletů a zážitků si vyberou všechny věkové kategorie. Ve spolupráci se samotným Brnem, Centrálou cestovního ruchu Jihomoravského kraje, jednotlivými turistickými centry a pěti celými oblastmi předestírá v každé části neotřelý pohled a návrh, jak zde strávit den i více na kole, pěšky, ale hlavně se zážitkem. Po Tišnovsku vás provedou pivní stezky, kolem Pernštejna sbírají děti korálky komorné Elišky, na Rosicku se přenesete do dob, kdy se zde rubalo uhlí, v okolí Slavkova se „bojuje“ s třemi císaři, na Židlochovicku to voní meruňkami, na Ivančicku vínem. „Okolí Brna nabízí místa s minimem turistů, která jsou krásná, fotogenická a přívětivá. Platí, že pod svícnem je tma, “ říká Michal Burian.

 

Pro letošní rok vyráží do boje o turistu s novými produkty, zbrusu novým webem, sledovaným Facebookem a populárním instagramovým účtem. Nabízí tipy na výlety pro oblasti Brna-venkov od pětikilometrových pěších po šedesátikilometrové cyklistické. Láká na TOP akce, kam se vyplatí zajet.

 A proč vůbec putovat kolem Brna? "Když řeknete Brno, všichni vědí – vila Tugendhat, Špilberk, Petrov, gastro zážitky a mnoho dalšího. Když řeknete okolí Brna, většina dotázaných zaraženě mlčí a horkotěžko pátrá v paměti. Jenže ono je toho na Brněnsku spousta, od pamětihodností, přes přírodní krásy po zážitky. Navíc je to oblast obrovská, která k prozkoumávání přímo volá," dodává Michal Burian.